Hliníkové parapety

hliníkové parapety TAŽENÉ S NOSEM 25 mm

      Nazývají se "tažené" proto, že jsou vyráběny metodou vysokotlaké extruze, mají tzv. tažený profil. Hliníkové tažené parapety jsou tepelně odolné, velmi tvrdé, takže se nedeformují, stálobarevné, odolné proti poškrábání, snadno se udržují a mají dlouhodobou životnost. Jejich výrobní délka se pohybuje od 300 mm do max. 6 000 mm s nosem výšky 25 mm, šířka 50 - 360 mm a jsou 1,7 - 2,4 mm tlusté (dle šířky parapetu). Tyto hliníkové parapety s nosem 25 mm jsou u nás k dostání v barvě bílé, stříbrné, bronzové, hnědé, světle hnědé, tmavě hnědé nebo je možné Vám je nastříkat jinou barvou podle Vašeho přání (dle vzorníku RAL). Novinkou je barva antracitová a zlatý dub. Doporučujeme k parapetům zvolit boční krytky, které nabízímé v provedení plastovém v barvě parapetu (pouze u standardních barev) nebo hliníkové krytky před a po omítce, které lze nastříkat k barvě parapetu dle vzorníku RAL. K hliníkovým parapetům lze objednat i šroubky a čepičky.

 

hliníkové parapety TAŽENÉ S NOSEM 40 mm

      Tyto okenní parapety jsou rovněž vyráběny vysokotlakou extruzí. Na rozdíl od předchozích hliníkových tažených parapetů (s nosem 25 mm) mají však jiné rozměry. Jsou vyráběny v délce 300 - 6 000 mm s nosem výšky 40 mm, v šířce od 50 mm až do 400 mm a jejich tloušťka se pohybuje mezi 1,5 - 2,6 mm (dle šířky parapetu). Jsou velmi odolné a tuhé, takže se nedeformují, stálobarevné a snadno se udržují. Jejich velkou výhodou je dlouhá životnost. Hliníkové parapety s nosem 40 mm Vám nabízíme v barvě bílé, stříbrné, bronzové, hnědě, světle a tmavě hnědé a nově také v barvě zlatý dub. Máte možnost si u nás vybrat také jinou barvu nástřiku tohoto parapetu, a to dle vzorníku RAL. Doporučujeme zvolit také boční krytky, které jsou plastové (univerzální) v barvě parapetu nebo hliníkové krytky (před a po omítce). Lze u nás objednat i šroubky a čepičky.

 

hliníkové parapety OHÝBANÉ

               Metodou ohýbání hliníkových plátů vznikají tyto venkovní okenní parapety. Jejich povrch je kvalitně upraven buď eloxováním (barva starobronz), nebo práškováním, které se vyznačuje vysokou odolností a stálobarevností. Můžete si je objednat v délce 300 - 6 000 mm s nosem výšky 40 mm, v šířce od 50 do 400 mm (na Vaše přání je lze vyrobit až do šířky 500 mm - krytky však nejsou tak dlouhé, proto je potřeba si objednat krytky navíc a nastavit si je). Tyto parapety Vám dodáme v barvě bílé, hnědé, starobronzové nebo je nastříkáme jinou barvou podle Vašeho přání (dle vzorníku RAL). Novinkou je barva stříbrná. Pro všechny barvy hliníkových ohýbaných parapetů platí tloušťka 0,8 mm - kromě barvy RAL 9006, kde je síla parapetní desky 1 mm. Naše nabídka zahrnuje také boční krytky, které jsou buď plastové (v barvě parapetu - mimo starobronz, kde jsou hnědé nebo bronzové), nebo hliníkové - před a po omítce. Samozřejmě Vám nabízíme i šroubky a čepičky.

      Ohýbané hliníkové parapety jsou levnější variantou těch tažených, ale jsou jejich vhodnou alternativou - jak z hlediska vlastností, tak i vzhledu.

 

Hliníkové venkovní parapety jsou vhodné jako doplněk jak k plastovým oknům, tak i ke dřevěným eurooknům.

 

Hliníkové venkovní parapety objednávejte online v našem e-shopu.

comments powered by Disqus